مکانیزم‌ درب‌های ریلی

بازدید: 1369

با کوچک‌تر شدن خانه‌ها و فضای کم اتاق‌ها، مکانیزم درب ریلی طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. با استفاده از این مکانیزم‌ها می‌توان از فضای موجود در اتاق‌ها به بهترین شکل استفاده کرد و دکوراسیون خانه نیز فضای مدرن و جمع و جورتری به خود می‌گیرد.  

مزایای درب‌های ریلی

  • عملکرد راحت‌تر
  • استفاده کمتر از فضا
  • طراحی مدرن 

.

انواع مکانیزم درب‌های ریلی (خرید محصولات)

مکانیزم تاپ لاین

مکانیزم تاپ لاین از پرکاربرد‌ترین انواع درب ریلی به شمار می‌رود. در این مکانیزم هر درب بر روی ریل جداگانه‌ای مربوط به خود حرکت می‌کند. به همین دلیل درب‌ها حتی در حالت بسته، همسطح هم قرار نمی‌گیرند و به نوعی یک مکانیزم روکار محسوب می‌شود که کمدهای تا عرض ۳٫۶ متری را پوشش می‌دهد. این مکانیزم به علت نصب ریل بر روی سقف یونیت، تحمل وزن بسیار بالایی دارند.

.

.

            

.

مکانیزم این‌ لاین

مکانیزم این لاین تنها برای کمدهای دو درب استفاده می‌شود و میزان تحمل وزن آن نسبت به مکانیزم تاپ لاین کمتر است.

در حالت بسته هر دو درب همسطح یکدیگر قرار گرفته و یک مکانیزم توکار را ایجاد می‌کنند. ریل‌های این محصول یکی بر روی سقف و دیگری در کف یونیت نصب می‌شوند و ریل‌ها دیده نمی‌شوند که موجب ظرافت و زیبایی بیشتر کار می‌شود.

در این مدل درب‌ها مانند درب ون یا اتوبوس باز می‌شود یعنی ابتدا درب به بیرون آمده و بر روی درب دوم حرکت می‌کند به همین دلیل  به آن مکانیزم اتوبوسی هم گفته می‌شود.

.

.

               

.

مکانیزم وینگ لاین یا آکاردئونی

درب‌های وینگ لاین یا آکاردئونی تاشو هستند و به دلیل طراحی خاص و منحصر به فرد خود از محبوبیت بالایی برخوردار است. در این مکانیزم دو درب یونیت هنگام باز شدن تاشده و در یک سمت جمع می‌شود که امکان دسترسی کامل به همه‌ی فضای کمد را فراهم می‌کند. این نوع مکانیزم برای درب‌های ساختمانی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

مکانیزم وینگ لاین برقی: در مکانیزم وینگ لاین برقی درب با ریموت یا فشار دست باز و بسته می‌شود.

.

.

                        


آگیلیس یا آسانسوری 

معمولا دسترسی به طبقات بالای کابینت‌های هوایی برای بعضی از خانم‌های خانه دشوار است، با نصب مکانیزم آگیلیس در یک کابینت با عرض ۹۰ سانتی‌متر می‌توان انواع شیشه‌های ادویه و یا سایر محصولات کوچک سوپری خود را در آن قرار داده و با کشیدن به سمت پایین تمام آن‌ها به راحتی در دسترس شما قرار می‌گیرد. این سبد دارای جک آرام‌بند و همچین دکمه‌ای به منظور افزایش و یا کاهش قدرت جک به نسبت بار قابل حمل است.

.

.

                    هیچ مطلبی یافت نشد