فیلتر


جک

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

انواع جک 

به طور کلی جک‌ها به دو گروه جک‌های درب ورودی و جک‌های کابینت تقسیم می‌شوند.

انواع جک‌های کابینت:

جک کابینت گازی یا پمپی:

جک کابینت آشپزخانه از دسته جک‌های گازی است. از این جک برای درب کابینت‌ها استفاده می‌شود که باعث ثابت ماندن درب کابینت توسط بازوی جک هنگام باز بودن درب می‌شود. جک کابینت انواع متفاوتی دارد و در قدرت‌های ۸۰ نیوتن، ۱۰۰ نیوتن و ۱۲۰ نیوتن موجود است و بسته به سنگینی درب کابینت می‌توان نوع جک را انتخاب کرد.

نکته مهم این است که برای درب کابینت سبک نباید ازجک کابینت با تحمل نیوتن بالا استفاده کرد چرا که هنگام بسته شدن درب، فشار به لولای درب وارد می‌شود و هنگام باز کردن درب نیز باعث پرت شدن آن می‌شود.

  • جک پمپی 80 نیوتنی: برای درب‌های 70 سانتی‌متری
  • جک پمپی 100 نیوتنی: برای درب‌های 70 سانتی‌متر تا 1 متر 
  • جک پمپی 120 نیوتنی: برای درب‌های بالاتر از 1 متر قابل استفاده است

جک ساعتی کابینت:

طراحی جک ساعتی به صورتی است که می‌توانید آن را در قسمت چپ یا راست نصب کنید. سرعت و قدرت جک برای نگه‌داری و جابه‌جایی درب کابینت با پیچ قابل تنظیم است. هم‌چنین نصب و تعویض آن با استفاده از پیچ گوشتی به راحتی قابل انجام است.

جک اونتوس اتوبوسی یا HL:

یکی از موارد کاربرد جک اتوبوسی، درب کابینت است. در کابینت آشپزخانه، جک اتوبوسی را برای درب‌های افقی مانند درب بالای آب‌چکان استفاده می‌کنند. بدین ترتیب وقتی درب کابینت را به سمت بیرون می‌کشید، این جک اتوبوسی عمل کرده و مانند درب اتوبوس، درب کابینت را باز می‌کند. به صورت کلی جک اتوبوسی در دو نوع معمولی و آرام‌بند وجود دارد. در جک اتوبوسی معمولی دو عدد جک بزرگ استفاده می‌شود که در هنگام باز و بسته شدن به صورت یک زمانه عمل نموده و با سرعت درب را باز و بسته می‌نماید. ولی در جک اتوبوسی آرام‌بند از دو عدد جک کوچک استفاده می‌شود که عمل باز و بسته کردن درب کابینت را به آرامی انجام می‌دهد. از نظر کارایی هر دو جک مثل هم هستند و انتخاب نوع آرام‌بند یا معمولی به سلیقه مشتری بستگی دارد.

جک اتوبوسی ‌دارای دو سایز است:

سایز کوچک که مناسب درب‌هایی با عرض 60 تا 90 سانتی‌متر است و سایز بزرگ که مناسب درب‌هایی با عرض 90 تا 120 سانتی‌متر است. اگر عرض درب کابینت شما از ۶۰ سانتی‌متر کمتر باشد نمی‌توانید از هیچ مدل ‌جک اتوبوسی‌ استفاده کنید.

باید توجه داشته باشید که اندازه 60 تا 90 و یا 90 تا 120 در این جک، فقط برای تنظیم عرض درب است و استقامت، مقاومت و کشندگی جک‌های نصب شده بر روی مکانیزم ‌جک اتوبوسی‌، برای هر دو سایز یکسان می‌باشد. در ضمن اگر عرض درب کابینت از ۶۰ سانتی‌متر کمتر باشد نمی‌توانید از هیچ مدل ‌جک اتوبوسی‌ استفاده کنید.

جک اونتوس دو درب یا HF

جک اونتوس HF، سیستم بالابر برای باز کردن هم زمان دو درب است. این جک برای کابینت‌هایی با ارتفاع بالا بسیار مناسب است، چرا که دستگیره کابینت در هر ارتفاعی به راحتی قابل دسترسی است. اونتوس HF دسترسی مستقیم به کابینت و سهولت استفاده از آن را برای شما فراهم می‌کند. این جک هنگام باز کردن درب کابینت، درب را به دو قسمت تقسیم کرده و دو درب به صورت تا شده روی هم بالا می‌روند.

جک اونتوس HS

جک اونتوس HS، سیستم بالابر برای کابینت‌های تک درب با ابعاد بزرگ است. این مدل به جای اینکه عمودی باز شود به صورت زاویه‌دار باز می‌شود و در زاویه دلخواه نیز ثابت می‌شود که این مکانیزم‌ مناسب برای کابینت‌هایی با تاج‌های بسیار بلند است چون در این مدل تا سقف فاصله‌ی زیادی نداریم.

جک اونتوس HK

  • یک بالابر قائم است که از سمت پایین به بالا حرکت میکند و باز میشود، کاربرد این جک بسیار آسان است و قابلیت توقف در هر موقعیتی را دارد. این مساله باعث میشود که این مدل برای کابینتهایی که ارتفاع زیادی دارند مانند کابینتهای بالای یخچال یا کابینتهای دیواری، گزینهی مناسبی باشد.

جک‌ درب‌های ورودی:

این جک برای مکان‌هایی که درب آن‌ها در طول شبانه‌روز زیاد باز و بسته می‌شود و نیازمند این است که درب همیشه بسته باشد، مناسب است. آرام‌بند درب در قدرت‌های مختلف برای انواع درب‌های سبک و سنگین طراحی شده و معمولا سمت داخل ساختمان روی چهارچوب و لنگه درب نصب می‌شود و پس از تنظیم، لنگه درب را بطور ‌کامل و به آرامی می‌بندد.

همچنین جک‌های هیدرولیکی آرام‌بند درب به‌ صورت استاندارد بر روی همه درب‌های ضد حریق باید نصب شود، که پس از خروج اضطراری، این بازوی آرام‌بند درب را بسته تا مانع خروج دود، و ورود اکسیژن و توسعه حریق در ساختمان شود.