فیلتر


لولا

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

کاربرد لولا:
برای باز و بسته کردن درب‌های گوناگون نیاز به نصب لولا خواهیم داشت، به همین دلیل شناخت انواع لولا مورد نیاز است. در خرید لولا جنس درب (آهنی، فلزی، چوبی و ...) از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین در نظر گرفتن ضخامت و طول لولا با توجه به کاربرد آن اهمیت زیادی دارد. انتخاب نادرست انواع لولا و همچنین نصب اشتباه آن می‌تواند در عملکرد لولا و باز و بسته شدن آن اختلال ایجاد کند. برای مثال اگر لولای ضعیفی نسبت به وزن درب انتخاب شود و لولا قادر به تحمل وزن درب نباشد، به سمت پایین خم می‌شود و باز و بسته کردن درب مشکل خواهد شد و حتی ممکن است درب از بدنه جدا شود و لولا بشکند. 

معرفی انواع لولا:

لولای زاویه‌دار:

لولا زاویه‌دار یا درجه‌دار با زاویه‌های مختلف برای استفاده در انواع یونیت‌هایی که باز و بسته شدن درب آن‌ها عملا غیر ممکن بوده، تولید و ارائه شده است.

لولا گازور درجه‌دار در زاویه‌های مختلفی چون 135 درجه، 45 درجه و 180 درجه مناسب برای درب یونیت‌های غیر معمول عرضه می‌شوند. لولا گازور مدرج به سبب مفصلی که دارد باعث اتصال دو قطعه به یکدیگر شده و جنس به کار رفته در آن از کیفیت و استحکام خوبی برخوردار است. 

لولا 155 درجه که به آن لولای 180 درجه هم گفته می‌شود برای درب‌های کابینت و کمد‌هایی استفاده می‌شود که نیاز به باز شدن بیش از حد معمول دارند

لولا 135 درجه به اندازه 135 درجه قابلیت چرخش دارد و در فضاهای کنج که قصد داریم دو درب کابینت را همزمان باز کنیم همراه با لولا 180 کاربرد دارد.

لولای آرام‌بند:

در ساختار لولای آرام‌بند که به آن لولای پمپی هم می‌گویند، از پمپ استفاده می‌شود که برای گرفتن ضرب درب در هنگام بسته شدن طراحی شده به این صورت که فشار موجود از بسته شدن درب را می‌گیرد و از صدای درب هنگام بسته شدن جلوگیری می‌کند. لولای آرام‌بند به دو مدل بدون کلیپس و کلیپس‌دار تقسیم می‌شود.

در لولا آرام‌بند کلیپس‌دار یک کلیپس به بدنه لولا وصل می‌شود که جدا کردن آن تقریبا غیر ممکن است. ضخامت این کلیپس یکی از نکاتی‌ست که باید هنگام خرید به آن توجه کنید چرا که اگر از یک حد مشخص کمتر یا بیشتر باشند ممکن است به قطعه مورد نظر شما متصل نشود.

در لولا آرام‌بند بدون کلیپس یک بخش تحت عنوان کلیپس به بدنه متصل می‌شود که علاوه بر افزایش کارایی لولا، باعث زیبایی آن نیز می‌شود. 

  • یکی از نکاتی که باید در خرید لولا به آن توجه داشت ضخامت همین کلیپس است. هر چه ضخامت بیشتر باشد لولا فشار بیشتری را تحمل می‌کند.

                    

لولا قابلمه‌:

برای نصب درب‌هایی که دو راه شدن از لولا قابلمه‌ای استفاده می‌کنیم. اگر به لولا توجه کنید یک خمیدگی در برگه این لولا قرار دارد. این خمیدگی برای این طراحی شده است که از ورود گرد و غبار و نور به داخل اتاق یا کمد جلوگیری کند.

                 

لولا گازور شیشه:

لولا گازور شیشه در دو مدل ساده و آرام‌بند موجود است. اصولا برای شیشه از لولای آرام‌بند استفاده می‌شود که از ضربه وارده‌ به درب جلوگیری کند. این لولا علاوه بر حفظ زیبایی کار از عملکرد فوق‌العادی برخوردار است.

                          

لولا پاشنه‌:

این لولا در کنار درب نصب نمی‌شود بلکه در پایین و بالای درب، کف و سقف کابینت نصب می‌شود و بعد از نصب اصلا مشخص نخواهد شد، در واقع به عنوان لولا مخفی از آن استفاده می‌شود. لولای به کار رفته شده در درب‌های شیشه‌ای نیز نوع دیگری از لولای پاشنه‌ای هستند که در درب میز تلوزیون، بوفه و درب‌های شیشه‌ای کمد مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای اینکه لولا در کار مشخص نشود، به جای سوراخ کردن شیشه از چسب یو وی برای نصب لولا استفاده می‌کنند.

لولا بادبزنی یا دوطرفه:

برای درب‌هایی که باید از دو طرف باز شوند از این لولا استفاده می‌شود. این لولا دو محور و دو مرکز گردش دارد و به همین دلیل از دو طرف باز می‌شود و بیشتر به عنوان لولای درب چوبی و در مکان‌هایی مثل درب بیمارستان و برخی فروشگاه‌ها و کافه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

                      

لولای مخفی:

همانطور که از اسم این لولا مشخص است در مواردی از این لولا استفاده می‌شود که می‌خواهید ظاهر کار زیبا و یکدست به نظر برسد. در نصب لولای مخفی مرکز سوراخ دو برگ باید با هم برخورد کنند، در غیر این صورت لولا بسته نخواهد شد. عملکرد این لولا درست شبیه به قیچی است و باز و بسته شدن آن نیز به همین نسبت روان خواهد بود. این لولا در برابر رطوبت مقاوم بوده و ایمنی نسبتا بالایی در مقایسه با انواع دیگر لولا دارد.

                    

لولا تخت:

لولا ساده بیشترین استفاده را در صنعت چوب و مبلمان دارد. این لولا از دو برگ و یک پین ساخته شده است و در مدل‌های جدا‌شدنی، جدا‌نشدنی، لولا پین‌دار  دکمه‌‌دار در بازار ایران عرضه می‌شود. 

                          

لولا متری:

این لولا به صورت متری تولید می‌شود و بعد از خرید این لولا، شما به هر اندازه‌ای که نیاز دارید می توانید آن را با اره کمان برش دهید و استفاده کنید. این لولا در سراسر درب نصب می‌شود و فاصله‌ای که بین درب و بدنه ایجاد می‌کند بسیار کم است.